Komplexná fyzioterapia

Komplexná fyzioterapia

Fyzioterapia a rehabilitácia je zameraná na odstránenie bolestí chrbtice, svalov či kĺbov. Pomáhame taktiež pacientom po operáciách a úrazoch.

Práca fyzioterapeuta je dnes pre širokú verejnosť stále tak trochu neznámou. Pojem fyzioterapia pozná už asi väčšina ľudí. Avšak málokto vie o komplexnosti a efektívnosti, ktorú vie ako liečba ponúknuť.

Robíme fyzioterapiu 21. storočia a tá už nie je len o tom, že Vám priložíme 4 elektródy na chrbticu, či premasírujem stuhnuté svaly.

Poďme si to priblížiť...

Pohybová liečba

pohybová liečba fotka

Pohybová liečba je zameraná na odstránenie svalových dysbalancií, zlepšenie držania tela a pohybových stereotypov. Liečba pohybom pozostáva predovšetkým z cvičení špecificky zameraných na určitú svalovú nerovnováhu, konkrétne oslabené či skrátené svaly. Aby bola terapia efektívna, musí fyzioterapeut dôkladne vyšetriť pacienta, aby dostal len tie cviky, ktoré potrebuje.

Naši fyzioterapeuti sú vyškolení odborníci a ovládajú množstvo metodík fyzioterapie ako napríklad dynamická neuromuskulárna stabilizácia (DNS), SPS špirálna stabilizácia, špecifické metodiky na terapiu skolióz podľa Schrothovej a Klappovo lezenie (viac info v našom blogu), cvičenia chybného držania tela, kaltenbornova metodika, SM systém, cvičenia na balančných plošinách, s odporovými gumami a mnoho ďalších.

Manuálne techniky

manuálne techniky fotka

Manuálne techniky sú zväčša prvou voľbou pri akútnych a bolestivých stavoch. Sú zamerané predovšetkým na uvoľnenie od bolesti a preťažených svalov. Taktiež vieme odblokovať blokády chrbtice či kĺbov. Mäkkými technikami uvoľníme svalové napätie a spúšťové body, tzv. triggerpoints, ktoré môžu vyvolať prenesenú bolesť do iných častí tela.

V problematike sa neustále vzdelávame a využívame stále nové a efektívnejšie metódy. Ide najmä o techniky uvoľňovania spúšťových bodov (triggerpoints), fasciálne techniky, účinné metódy na uvoľnenie blokád kĺbov, techniky na prácu s periférnymi nervami a pod.

Naše štúdium fyzioterapie taktiež dopĺňame o štúdium v oblasti osteopatie.

Redcord – Neurac

redcord neurac

Ide o unikátne cvičenie v závesnom systéme. Diagnostika v systéme Redcord je zameraná na hľadanie tzv. “slabého článku” v motorickom reťazci. Hľadáme teda príčinu poruchy pohybového aparátu. Terapia je zacielená na korekciu zistených slabých článkov. Liečba je veľmi efektívna a bezbolestná nakoľko umožňuje presné dávkovanie záťaže a individuálny prístup ku každému klientovi vzhľadom k jeho schopnostiam. Dokážeme ponúknuť aktívnu a cielenú terapiu či už dôchodcovi s veľmi oslabeným svalstvom a veľkou svalovou nerovnováhou alebo taktiež športovcovi s výkonnosťou na vrcholovej úrovni. Viac sa dočítate v našom blogu.

Kinesiotaping

kinesiotaping fotka

Kinesiotaping je efektívnou a účinnou doplnkovou metódou fyzioterapie. Správnou aplikáciou kinesiotapu na postihnutú časť tela vyvoláme priaznivý terapeutický efekt. Pomáha nám znížiť svalové napätie, odstrániť bolesť, stimulovať oslabené svaly či podporí kĺbovú funkciu. Taktiež podporuje činnosť lymfatického systému, tým redukuje opuchy a zápalové procesy. Viac sa dočítate v našom blogu.

Viscerálna manipulácia

viscerálna manipulácia fotka

Technika viscerálnej manipulácie pracuje s vnútornými orgánmi v brušnej a hrudnej dutine. Ide o komplexný prístup fyzioterapeuta, nakoľko funkcia vnútorných orgánov je priamo prepojená s pohybovým systémom.

Je dokázané, že približne 30 % porúch pohybového aparátu má súvis s poruchou funkcie určitého vnútorného orgánu. Orgány taktiež výrazne ovplyvňujú psychický stav pacienta. Viac sa dočítate v našom blogu.

Fyzio v tehotenstve a po pôrode

fyzio v tehotenstve fotka

Fyzioterapia má v tehotenstve pre ženu veľký význam. Ženské telo prechádza počas tehotenstva mnohými zmenami. Fyzioterapia v tehotenstve je vedená individuálne s ohľadom na aktuálny trimester v ktorom sa žena nachádza. Preto odporúčame cvičenie pod dohľadom fyzioterapeuta. Fyzioterapia je nemenej dôležitá aj po pôrode. Našou úlohou je predovšetkým prinavrátenie celkovej kondície ženy. Spevňujeme oslabené svaly, zameriame sa na možné vzniknuté komplikácie akou je napríklad diastáza brušných svalov. Viac sa dočítate v našom blogu.

Elektroliečba a ultrazvuk

elektroliečba

Elektroliečba využíva liečebné účinky elektrického prúdu. Elektrický prúd je vlastne pohyb častíc a má na naše telo množstvo priaznivých účinkov. Pomáha k prinavráteniu stratených či poškodených funkcií, odstránení bolestí a taktiež diagnostiku. Medzi hlavné účinky elektroliečby patrí najmä zníženie bolesti, zápalu a uvoľnenie svalového napätia.

Ultrazvuk je vlnenie (kmitanie) častíc hmotného prostredia. Terapia ultrazvukom má biologické, mechanické a tepelné účinky, čím vyvoláva hĺbkovú mikromasáž tkaniva s výraznou hyperémiou. Pomocou ultrazvuku môžeme dosiahnuť najmä analgetický, myorelaxačný efekt, taktiež výrazné urýchlenie regenerácie tkaniva.